Štvorkolka - Najlepšie terénne vozidlo pre poľovníkov

Štvorkolka – Najlepšie terénne vozidlo pre poľovníkov

by spravca

Vyraziť na niekoľko dní do lesa na výlet či na poľovačku znamená, že budete potrebovať výbavu a veci na prespanie. Namiesto veľkých batohov sa spoľahnite na terénne vozidlo. Hlavne poľovníci by bez terénneho vozidla nedokázali previezť pušky a úlovok. Ktorý automobil sa najviac hodí pre potreby poľovníkov?

SUV a pick up radšej nie

Keď sa rozhodnete na poľovačku vziať pick up alebo SUV hrozia dve veci. Prvou je zapadnutie do bahna a druhou uviaznutie medzi popadanými časťami stromov. Dokonca ani výkonné SUV nedokáže vyjsť z bahna. V takejto situácii je nutné zavolať pomoc. Je veľká pravdepodobnosť, že vám na pomoc príde iné extrémne výkonné terénne vozidlo – štvorkolka. Práve štvorkolky sú pre potreby poľovníkov ideálnymi vozidlami.

Štvorkolka do lesa

Dostávame sa do bodu, kedy je potrebné zvážiť, akú štvorkolku na účely pre poľovníkov vybrať. Štvorkolky sa rozdeľujú na športové a úžitkové. Aby toho nebolo málo, úžitkové môžu mať jedno sedadlo, byť vyrobené ako side by side, mať nákladnú korbu a najväčšie štvorkolky can am majú až štyri sedadlá. Pre poľovníkov prichádza od úvahy side by side s nákladnou korbou alebo jednoduchá pracovná ATV s dostatkom úložného priestoru. K štvorkolke bez korby sa dá pripojiť prívesný vozík, takže miesta na prevážanie nákladu budete mať dosť. Na druhej strane je nutné podotknúť, že s prívesným vozíkom sa v lese horšie manévruje. Z tohto hľadiska je najlepším variantom side by side s korbou.

UTV pre štyri ročné obdobia

UTV štvorkolka side by side s korbou je vozidlo, s ktorým sa do lesa môžete vybrať za každého počasia a v každom ročnom období. V zime však odporúčame kolesá vymeniť a nasadiť namiesto nich snežné pásy. Pásy sa vyrábajú pre všetky typy štvorkoliek a premenia nákladné štvorkolky can am na snežné skútre.

Side by side s korbou majú výhodu tiež v ráme, do ktorého sa dajú dokúpiť okná a dvere. Niektoré sú priamo od výrobcu opatrené kabínou. Do kabíny odporúčame inštalovať rôzne doplnky, ktoré poľovačky spríjemnia. Ide napríklad o vyhrievanie sedadiel a LED osvetlenie do kabíny. Dobrou ideou je vonkajšia LED rampa, pomocou ktorej osvetlíte cestu pred sebou počas nočnej poľovačky. Máte jedinečnú možnosť všetky uvedené doplnky získať priamo od výrobcu. Vďaka konfigurátoru na tomto linku https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html zostavíte štvorkolku s rôznorodým príslušenstvom.

 

 

You may also like