Milujete turistiku? Kúpte si trekingové palice

Milujete turistiku? Kúpte si trekingové palice

by spravca

Turistika je finančne nenáročný šport, ktorý prináša mnohé benefity telu a psychike. Pohyb na čerstvom vzduchu, spoznávanie nových miest, okolo vás len príroda a krásne ticho. To sú dôvody, ktoré lákajú do hôr stále viac ľudí. Ak ste turistike prepadli aj vy, vyskúšajte pri chôdzi používať trekingové palice, ktoré z turistiky robia ešte zdravší pohyb.

Trekingové palice nie sú zbytočnosť

Na dlhšie turistické túry je potrebné si zaobstarať nielen pevnú, pohodlnú a nepremokavú obuv, ale aj oblečenie do každého počasia, set prvej pomoci, GPS navigáciu a turistický batoh, do ktorého všetko potrebné pobalíte. Okrem toho by mali byť súčasťou vašej výbavy do hôr aj trekingové palice a fitness hodinky. Vďaka fitness hodinkám budete mať prehľad o čase, prejdených kilometroch, vašom tepe a dokonca o prijatých správach alebo hovoroch z mobilného telefónu. Pomocou trekingových palíc dosiahnete pri chôdzi správnu polohu tela. Okrem toho sú palice podporou pri stúpaní v strmom teréne, poskytujú vám stabilitu pri chôdzi po kameňoch a pomáhajú počas chôdze zapájať do pohybu vrchnú časť tela. Bez palíc by sa na túru nemali vybrať ľudia, ktorí majú problémy s chrbticou. Trekingové palice sú veľmi skladné, pretože sa vyrábajú aj v skladacích a teleskopických verziách. Niektorí turisti si na trekingové palice nemôžu zvyknúť alebo im dokonca prekážajú. Je to spôsobené tým, že si nesprávne nastavia dĺžku palíc. Platí pravidlo, že pri držaní palice musí rameno so zápästím vytvárať pravý uhol. Pre lepšiu predstavu o cenách a typoch trekingových palíc kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. A aká je cena tejto super pomôcky? Najlacnejší model sa dá zakúpiť od 15 €.

Podľa čoho vyberať trekingové palice

Pri výbere trekingových palíc neprihliadajte len na cenu. Dôležitá je hmotnosť palíc, ich skladateľnosť a odolnosť. Medzi najľahšie a zároveň veľmi odolné trekingové palice patria tie, ktoré sú vyrobené z hliníka. Nemenej dôležitý je tiež materiál hornej časti palice resp. rukoväte. Lacnejšie modely sú vyrábané s rukoväťou z gumy. Niekomu guma môže vyhovovať, ale počas leta je predsa len nepríjemná na dotyk a spotená ruka po nej kĺže. Väčšina skúsených turistov sa zhodne, že sa oplatí priplatiť za palice s korkovou rukoväťou, ktorá v studenom počasí nechladí a v horúcom nepáli. Na výrobu hrotu palice sa používa pevná oceľ alebo nezničiteľný wolfram.

 

 

You may also like