Ako si vybrať správnu airsoft zbraň

by spravca

Pokiaľ iba stojíte na začiatku vašej cesty airsoftového bojovníka, výber zbrane bude možno najdôležitejším krokom. Nedivíme sa – mnohí sú pri výbere prvej airsoftky nervózni, otáľajú a nevedia sa rozhodnúť. Čítajú najrôznejšie články a nakoniec majú v hlave taký zmätok, že kúpu zbrane odložia. Internetový obchod AFG.sk si pre vás pripravil článok, ktorý vám rozhodovanie výrazne uľahčí. Ako si teda vybrať správnu airsoft zbraň?

Ako a kde budete airsoftovú zbraň používať?

V airsoftových tímoch má väčšinou každý svoju úlohu. Aká bude tá vaša? Budete sa špecializovať na boj zblízka alebo budete snajperom? Budete v prvej línii alebo budete zozadu istiť svojich spolubojovníkov?

Ďalšou dôležitou otázkou je to, kde sa bude airsoftový event odohrávať. Budete bojovať v uzavretých priestoroch alebo v prírode? Musíte sa pohybovať v stiesnených miestnostiach alebo budete mať dostatok miesta aj na väčšie zbrane?

Všetky tieto otázky povedú k výberu vašej prvej airsoftovej zbrane. Ak sa budete sústrediť na boj zblízka, prípadne v budovách, rozumným riešením bude pištoľ, revolver alebo brokovnica. Práve pištoľ vás bude pravdepodobne sprevádzať počas celej kariéry a nikdy vás nesklame. Môžeme ju tak označiť ako „must have“ vybavenie do každej bojovej situácie.

Boje v otvorenom priestranstve, prípadne úloha ostreľovača si budú vyžadovať pušky na väčšiu vzdialenosť a samopaly. Samopaly patria k najobľúbenejším airsoftovým zbraniam a často sú základnou výbavou väčšiny tímu. Pýšia sa aj najväčším výberom z najrôznejších modelov, ktoré sú overené rokmi, sú populárne a s ktorými môžete teraz bojovať aj vy!

Myslite na individualitu

Dôležité nebude len to, aby ste zapadli do tímu ale aj to, aby bola vaša airsoftová zbraň vyrobená priamo na vaše individuálne potreby. Nájdite si svoj ideálny úchop a lícenie, váhu zbrane, umiestnenie dôležitých prvkov, rýchlosť prebíjania a spôsob mierenia. Všetky tieto faktory musíte zvážiť už pred samotnou kúpou airsoftky, pretože každá maličkosť bude v dôležitých chvíľach rozhodovať. Ako náhle vám bude vaša zbraň zavadzať, vadiť či nevyhovovať, pocítite to.

Vaša airsoft zbraň musí byť naozaj vaša – musíte s ňou splynúť, spoľahnúť sa na ňu a milovať ju. Časom ju budete ovládať naslepo, automaticky a preto sa musí stať vašou súčasťou. Opýtajte sa každého skúseného airsoft bojovníka a presne toto vám odpovie.

Cena – dôležitý faktor

V neposlednom rade treba myslieť aj na cenu. Myslíme si, že je ideálne nájsť čo najlepší pomer kvality a ceny. Odporúčame mieriť v cene skôr vyššie, pretože lacnejšie modely môžu byť menej kvalitné, nespoľahlivé a môžu vás nechať v štichu. Aj keď je cena dôležitým faktorom, nepozerajte sa iba na ňu. Ak ušetríte na začiatku, o to viac môžete minúť neskôr. Pokiaľ to s airsoftom myslíte naozaj vážne, kvalitnú kúpu určite oceníte.

V prípade, že si stále neviete rady, obráťte sa na expertov z internetového airsoft obchodu AFG.sk!

You may also like