Pripravte sa na jazdu v zime s dostatočným predstihom!

by spravca

Nie je žiadnym tajomstvom, že cesta sa môže za pár minút zmeniť zo suchej na zasneženú a zľadovatenú. Zimné pneumatiky sú ideálnym doplnkom k vášmu vozidla, aby zlepšili trakciu v zradnom počasí a zaistili, že sa do cieľa dostanete bezpečne a bez problémov. Ak sa však chystáte do náročných terénov či na horské trasy, pribaľte si snehové reťaze, ktoré sú v tomto prípade alfou a omegou. Ak sa aj vy pýtate, prečo sú snehové reťaze dôležité a čo by ste mali zvážiť pred ich kúpou, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami.

Bezpečnosť na prvom mieste

Neexistuje lepší spôsob, ako zostať v bezpečí a ako byť pripravený aj na neočakávané. Jazda pri zasnežených a zľadovatených podmienkach môže byť nebezpečná, avšak snehové reťaze sú vynikajúcou možnosťou na udržanie trakcie s vozovkou. Či už jazdíte na osobnom automobile alebo úžitkovom vozidle, snehové reťaze by mali byť súčasťou aj vašej zimnej výbavy. Reťaze na pneumatiky by mali byť namontované na hnacie kolesá vozidla podľa pokynov výrobcu reťazí. Aby ste si však zachovali čo najviac pozitívnych jazdných vlastností, mali by byť reťaze namontované na všetky štyri pneumatiky, čo si vyžaduje zakúpenie dvoch dvojíc snehových reťazí.

Správny výber snehových reťazí je základ

Kupujte reťaze na suv 4×4, ktoré majú správnu veľkosť pre pneumatiky. Dôkladná montáž je kľúčom k dosiahnutiu požadovaného výkonu a životnosti. Ak chcete namontovať reťaze na dodávky či osobné vozidlá,  nevyfukujte pneumatiky. Na správne nahustenú pneumatiku sa zmestí správne dimenzovaná snehová reťaz. Treba si však pamätať, že snehové reťaze nemusia byť dostupné pre všetky veľkosti pneumatík. Práve preto je dôležité sa pred samotným nákupom poradiť s odborníkmi, ktorí majú v tomto smere bohaté skúsenosti i prax.

 

You may also like