Ako si zdvihnúť adrenalín v lete a aj v zime

Ako si zdvihnúť adrenalín v lete a aj v zime

by spravca

Ste priaznivcami adrenalínu a denne vyhľadávate situácie, ktoré by vám priniesli eufóriu z dobrodružstva? V lete je jednoduché nájsť milión aktivít, pri ktorých vám adrenalín stúpne do závratných výšok. V zime je o niečo zložitejšie takéto aktivity nájsť. Stačí si však kúpiť dva silné stroje a o zábavu za každého počasia budete mať postarané.

V lete na štyroch kolesách

Počas leta je možné vyskúšať desiatky adrenalínových športov a činností. Problém nie je skočiť padákom, letieť ako vták vďaka bungee jumpingu, zahodiť stres do vody pri jazde na vodných lyžiach alebo si zajazdiť na štvrokolke. Štvorkolky už nepatria len do vyhradených rekreačných areálov. V minulosti ste sa s nimi stretli predovšetkým počas zahraničnej dovolenky, kedy ste si na nich mohli zajazdiť na pláži alebo v okolitých horách. Tieto krátke jazdy boli o ničom, pretože vás len navnadili a následne sa stala štvorkolka vašim vysnívaným strojom. Dnes už o štvorkolke nemusíte len snívať. V ponuke špecializovaných obchodov nájdete desiatky modelov v rôznych cenových hladinách. Na adrenalínovú jazdu sú určené športové štvorkolky. Oproti iným modelom sa líšia tým, že majú pohon na zadných kolesách, sú svižnejšie a kvôli stabilite pri driftovaní aj o niečo širšie. Hmotnosť športových štvorkoliek je prispôsobená tomu, aby ste na nich mohli skákať a prudko vytáčať zákruty. Ak túžite časom so štvorkolkou pretekať, kúpte si stroj s mechanickou prevodovkou.

V zime lietať nad svahom

Počas zimy nemusíte skákať nad svahmi len na lyžiach. Ten slastný pocit z adrenalínu vo vzduchu vám poskytne aj snežný skúter. Možno si myslíte, že snežné skútre patria hlavne do výbavy horských záchranárov. Toto pravidlo už dávno neplatí. Aj do našich končín zavítal trend zábavy vo forme jazdy na snežnom skútri. Snežné skútre Lynx sú ako stvorené na skoky, ostré manévre a poriadne vírenie snehu. Ich konštrukcia je tak odpružená, že sa nemusíte báť o bezpečnosť a v snehu môžete vyskúšať naozaj rôzne adrenalínové kúsky. Vďaka nižšej hmotnosti sa so skútrom výborne manévruje a niekedy jazda pripomína jazdenie na vodnom skútri. V niektorých momentoch máte dokonca pocit, že ste splynuli so strojom a ovládate ho vlastným telom. Tento pocit naozaj stojí za to, aby ste snežný skúter zaradili do svojho wish listu.

 

 

 

 

You may also like