Výhody a nevýhody autokempov

Výhody a nevýhody autokempov

by spravca

Autokempy boli v minulosti veľmi obľúbenou možnosťou, ako stráviť dovolenku prakticky kdekoľvek v zahraničí bez toho, aby ste sa finančne zruinovali. Kempovanie nestráca na atraktivite ani dnes a veľa ľudí na pobyt v kempe nedá dopustiť. Všetko má však svoje pre aj proti, a preto sa spoločne pozrime na výhody a nevýhody autokempov.

Vo vozidle celé týždne

Dnešné vozidlá sú tak pohodlné, že v nich môžete stráviť niekoľko dní bez toho, aby ste pocítili nepohodlie. Potrebné je však myslieť na prípravu. V prvom rade skontrolujte či už letné alebo zimné pneumatiky, celkový stav vozidla a všetky dokumenty k automobilu. Prečo sme ako prvé spomenuli pneumatiky? Pretože najdrahšie i najlacnejšie pneumatiky si zaslúžia pozornosť každého motoristu. Sú časťou vozidla, ktorá vás drží na vozovke a zároveň sú vašim anjelom strážnym. Do kempov sa môžete vybrať s kombi vozidlom, v ktorom sklopíte sedadlá a na ne položíte matrace. Alebo si zožeňte dodávku či karavan. Veľmi pohodlnou možnosťou sú strešné stany, ktorých komfort môžeme prirovnať k hotelovej izbe.

Nevýhody autokempov

Začneme s nevýhodami autokempov. Kempovanie uprednostňujú hlavne mladí ľudia. Prítomnosť mládeže znamená, že musíte byť pripravení na hluk počas dňa a tiež v noci. V kempe prakticky nemáte súkromie. Spoločné sprchy alebo kuchynka slúžia vám a ďalším desiatkam ľudí. V niektorých autokempoch býva počas sezóny tak plno, že správcovia nestíhajú upratovať. Preto sa musíte pripraviť aj na možnosť, že spoločné priestory nebudú veľmi čisté. Nevýhodou je tiež to, že na kempovanie si musíte zbaliť omnoho viac vecí ako do hotela. Potrebovať budete výbavu na varenie, autochladničku, potraviny alebo skladacie stoličky a stolík. Našťastie sa dajú kúpiť rôzne strešné boxy, do ktorých sa zmestí celá výbava.

Výhody autokempov

Najväčšou výhodou je samozrejme cena. Dovolenka v kempe vás vyjde oveľa menej ako v hoteli. Zároveň nie ste ničím viazaní. Môžete sa zbaliť a vozidlom sa premiestniť každých pár dní do iného autokempu. Kempy bývajú umiestnené v blízkosti vodných plôch alebo pri pláži v morských destináciách. Na skok tak máte možnosť kúpania a vodných športov. Mnohé autokempy priamo v areály poskytujú možnosť športového vyžitia. Vybavenie autokempu si vopred dobre preverte. Niektoré majú k dispozícii dokonca už spomínané kuchynky. Pre niekoho je výhodu tiež to, že v autokempe nie ste tak inkognito ako v hoteli. Vďaka tomu naviažete nové priateľstvá a zažijete veľa zábavy.

 

 

You may also like