Niekoľko dobrých dôvodov, prečo je masívny nábytok z borovice pre vás ako stvorený

by spravca

Váhate nad tým, či si zakúpiť nábytok z MDF alebo masívny nábytok? Potom vám určite odporúčame nábytok prírodná a hneď vám aj povieme prečo. Nižšie nájdete 5 dôvodov, pre ktoré je masívny nábytok voľbou číslo 1.

Exkluzivita prírodného materiálu

Nábytok z prírodnej dyhy alebo nábytok z masívu borovice je príjemný a krásny nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Nábytok z vysoko kvalitného prírodného materiálu vyrába drevko.sk pre zákazníkov, ktorí sa neuspokoja s vecami, ktoré “vyrástli” v počítačoch výrobcov umelých povrchov. Veď v každom kúsku dreva možno vyčítať nezameniteľný a jedineční zápis o živote konkrétneho stromu.

Áno, cena je vyššia, ale ako už bolo uvedené vyššie, pri výrobe sú použité vysoko kvalitné a ušľachtilé materiály a aj na kvalitu dielenského spracovania sú kladené najvyššie nároky. Tomu zodpovedá aj cena, ktorá u prírodných materiálov celosvetovo stále stúpa.

Estetickosť a praktickosť

Je ale tiež dobré si uvedomiť, že životnosť tohto nábytku pri štandardnom a rozumnom využívaní bežne presahuje 20 a viac rokov. A potom pri porovnaní ročného nákladu cena takto exkluzívneho sortimentu môže byť niekedy aj nižšia. Navyše, čo je isté – nestráca hodnotu. Takzvaný retro nábytok, ktorý je teraz tak populárny, môžeme mať len preto, že v skorších dobách (pred umelými laminátmi a fóliami), sa nábytok vyrábal práve z dyhy alebo masívu. A vzhľadom k trvanlivosti prírodných materiálov ho teraz stačí len citlivo zrenovovať.

Životnosť

Dyhovaný nábytok nie je síce tak odolný ako záťažové laminátové výrobky, ale tiež nie je určený do záťažových priestorov, ako sú napríklad školy alebo supermarkety. Tento nábytok je určený predovšetkým do interiérov – bytov alebo reprezentačných kancelárií, kde majú zaujať nielen úžitkovou, ale hlavne estetickou hodnotou. Teda sa nepredpokladá, že by v týchto priestoroch malo byť zvýšené riziko povrchového poškodenia výrobkov.

Ekológia

Používanie masívneho dreva, úplne prírodného materiálu (+ ide o obnoviteľný zdroj), je šetrné k životnému prostrediu. Ťažené drevo a dyha pochádza vždy iba z legálnych ťažobných oblastí. Výroba je veľmi šetrná k životnému prostrediu a prevažná väčšina zvyškov materiálov je recyklovateľná bez použitia zložitých ekologických technológií.

Splnenie sna

Žijeme len raz, splňte si svoj sen o krásnom bývaní!

You may also like