Spoznajte chránenú oblasť Veľkej Fatry

Spoznajte chránenú oblasť Veľkej Fatry

by spravca

Veľká Fatra, súčasť liptovského regiónu, ale aj národný park nachádzajúci sa v strednej časti Slovenska, je jedným z najkrajších a najobľúbenejších turistických cieľov v regióne. Toto pôvabné pohorie, rozprestierajúce sa na území Banskobystrického a Žilinského kraja, je rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva.

Krása hôr vás zbaví slov

K návšteve Veľkej Fatry vás pravdepodobne najviac zvedú jej majestátne hory, široké zalesnené údolia a malebné horské potoky. Oku lahodiaci panoramatický výhľad z hrebeňov pohoria púta pozornosť návštevníkov, ktorí si prichádzajú vychutnať túru po niektorom z mnohých turistických chodníkov. Jedným z najvyhľadávanejších miest je Kráľova studňa, miesto s úchvatnými výhľadmi a výborným východiskom pre horské túry a výlety.

Ideálny výlet pre športových nadšencov

Milovníkom adrenalínu a dobrodružstva ponúka Veľká Fatra bohaté možnosti horskej cyklistiky, skalné lezenie a v zime lyžovanie. Krištáľovo čisté horské jazerá a vodopády dotvárajú scenériu, ktorá dokáže zasiahnuť srdce každého návštevníka.

Vydajte sa aj za kultúrou

Kultúrne poklady oblasti oživujú históriu tohto regiónu. Hrad Divín, známy svojou bohatou históriou a nádherným výhľadom na okolitú krajinu, priláka pozornosť tých, čo si na dovolenke nenechajú ujsť historické pamiatky ani architektúru. Okrem toho sa tu nachádza viacero drevených kostolíkov zapísaných na zoznam UNESCO, čo svedčí o bohatstve kultúrneho dedičstva tohto územia.

Ubytujte sa a potom sa túlajte

Aká by to bola dovolenka, z ktorej by ste hneď po prvom dni museli utekať domov? Zabezpečte si výhodné ubytovanie na Slovensku aj vďaka stránkam fiemso.com. Ľahko tu natrafíte na preferovanú dovolenkovú destináciu a typ ubytovania, ktorý spĺňa vaše nároky na oddych. Dáte prednosť chate s kozubom alebo luxusnému apartmánu? Rezervujte si ubytovanie priamo u jeho poskytovateľa a neplaťte žiadne sprostredkovateľské poplatky. Podstatné je nájsť si také ubytovanie, z ktorého to nebudete mať ďaleko k najlepším turistickým atrakciám.

Veľkú Fatru máme na skok

Z dovolenky v lokalite Veľkej Fatry si odnesiete viac než len úchvatné fotografie. Každý, kto sem zavíta, odchádza s novou energiou, nabitý zážitkami a s pocitom pokoja v srdci. Veľká Fatra je tým miestom, kde sa spája nádherná príroda s bohatou históriou. Je to klenot strednej Európy, ktorý láka turistov zo všetkých kútov sveta bohatou ponukou prírodných a kultúrnych pamiatok. My Slováci ju máme na dosah ruky, chopme sa jedinečnej príležitosti objaviť jej krásy.

 

You may also like