Ako na nerušené pozorovanie prírody

Ako na nerušené pozorovanie prírody?

by spravca

Každý výlet do prírody so sebou prináša nejaký zaujímavý zážitok. Pri stretnutí s lesnou zverou ide často o prchavé momenty, ktoré sa nie vždy opakujú. Preto sa oplatí byť na takéto situácie pripravený a vedieť ich zaznamenať.Ako na nerušené pozorovanie prírody?

Vždy majte poruke fotoaparát

Takmer každý už dnes so sebou nosí aspoň mobilný telefón, ktorý vie v prípade potreby použiť. Kvalita fotiek a schopnosť priblíženia obrazu však v prípade mobilného telefónu nie vždy postačuje. Preto sa v lese zíde skôr poriadny fotoaparát. Zvieratá v lese sú ale väčšinou plaché a veľmi pozorné, preto sa na tento účel najviac hodí bezzrkadlovka. S ňou dokážete snímať úplne v tichosti a nerušene, zvieratá sa tak o vašej prítomnosti vôbec nedozvedia.

Dôležité je maskovanie

Fotopasca v lese.

Fotopasca v lese.

Zvieratá však nemajú len dobrý sluch, mnohé z nich majú aj dobrý zrak. Preto je pri pozorovaní prírody potrebné splynúť s jej okolím. To dosiahnete najľahšie zvolením správnej farby oblečenia, ktoré bude farebne zapadať do prostredia lesa. Okrem toho môžete využiť aj maskovací oblek, ktorý sa na podobné účely hodí naozaj výborne. Pri čakaní na vybranom mieste môžete na maskovanie použiť aj maskovacie siete.

Fotopasca

Niektoré pozorovania sú dielom náhody, k iným treba prísť s trochou znalostí. Dôležité je vedieť najmä to, čo a kedy sa v lese deje. Na tento účel sa najviac hodia fotopasce, ktoré fungujú 24/7 a poskytnú vám dokonalý obraz o tom, čo sa v lese dialo počas vašej neprítomnosti. Potom už stačí len prísť vo vhodnom čase a užívať si krásy okolitej prírody.

 

 

You may also like